Prasa krawędziowa dobrej jakości

W jaki sposób urządzić sypialnię?
Wrzesień 13, 2019
Smycze dla psów
Wrzesień 16, 2019

Prasa krawędziowa dobrej jakości

Cechy definiujące możliwości prasy krawędziowej obejmują nacisk lub tonaż, długość roboczą, odległość do zderzaka, wysokość roboczą i skok. Coraz częściej prasy krawędziowe wyposażone są w wieloosiowe sterowane komputerowo tylne przyrządy pomiarowe oraz, w celu dostosowania podczas procesu gięcia, czujniki mechaniczne i optyczne.

Jak działa prasa krawędziowa?

Firma, która zajmuje się sprzedażą pras krawędziowych oraz gilotyn do metalu cechuje się tym, że jest bardzo profesjonalna. Wśród maszyn można znaleźć doskonałej jakości narzędzia i matryce do pras krawędziowych. W ofercie firmy można bez problemu znaleźć sprzęt całkowicie nowy oraz używany, który nadal jest solidny. Ostatecznie, gięcie na prasie krawędziowej jest kombinacją obejmującą geometrię górnego narzędzia. Podczas składania najdłuższa noga arkusza zaciska się między belkami zaciskającymi, a następnie belka zginająca unosi się i składa rozciągającą się część arkusza wokół profilu zgięcia. W dzisiejszych maszynach do gięcia belka gnąca może tworzyć się w górę i w dół, co stanowi znaczącą zaletę przy tworzeniu złożonych części o dodatnim i ujemnym kącie gięcia. Wynikowy kąt zgięcia zależy od kąta zgięcia belki zginającej, geometrii narzędzia i właściwości materiału. Gięcie poprzez składanie oferuje znaczną zaletę, ponieważ duże arkusze można obsługiwać stosunkowo łatwo, dzięki czemu technika ta jest łatwa do zautomatyzowania.

Działanie pras krawędziowych

Prasa krawędziowa cnc jest łatwa w użyciu – co z całą pewnością jest ogromną zaletą. Ponadto przy składaniu ryzyko uszkodzenia powierzchni blachy jest minimalne. Jeden ograniczający czynnik składania: ruch belki giętej wymaga niezbędnej przestrzeni i czasu przepustowości. Belki zaciskające, po których narzędzie zagina wystającą część arkusza wokół profilu gięcia, poruszając się w górę i w dół. Wycieranie, choć szybsze niż składanie, zwiększa ryzyko zadrapań lub innych uszkodzeń arkusza, gdy narzędzie przesuwa się po powierzchni arkusza. Ta technika znajduje zastosowanie w wytwarzaniu produktów panelowych o małych profilowanych krawędziach.