Inteligetny Dom – wszystko co musisz wiedzieć

jak kupić dom
Kupujemy Dom – co musisz wiedzieć
Kwiecień 23, 2018
Wózki transportowe do czystej bielizny
Czerwiec 6, 2018

Inteligetny Dom – wszystko co musisz wiedzieć

inteligętny dom

Co ludzie mają na myśli mówiąc o inteligentnych domach? Oto zalety technologii inteligentnego domu i obawy związane z bezpieczeństwem.

Czym jest technologia inteligentnego domu?

Inteligentna technika domowa to ogólne określenie podstawowych udogodnień domowych, które zostały wyposażone w technologię komunikacyjną, umożliwiającą pewien stopień automatyzacji lub zdalnego sterowania. Obejmuje to takie rzeczy jak:

  • Urządzenia, takie jak pralki, lodówki i otwieracze do garażu
    – Domowe systemy rozrywkowe
    – Systemy bezpieczeństwa domowego
    – Sterowanie środowiskowe, takie jak klimatyzacja, ogrzewanie i oświetlenie
    – Obejmuje także różne urządzenia, które trafiły na rynek, które regulują i kontrolują wszystkie te urządzenia, takie jak ZigBee, Z-Wave, Lutron i Wink. Są to systemy, które łączą wszystkie – -twoje inteligentne urządzenia, dają ci jeden węzeł, aby uzyskać dostęp do wszystkiego. Zwykle są dostarczane z oprogramowaniem mobilnym lub aplikacją, dzięki czemu możesz to robić z dowolnego miejsca w domu lub poza domem.

Jak dotąd rozwój technologii inteligentnego domu był modularny i oprócz kilku eksperymentów lub projektów dedykowanych, od samego początku nie widzieliśmy naprawdę inteligentnego domu.

Jednak ten modułowy rozwój, możliwy dzięki programom pozwalającym właścicielom domów na dodawanie lub odejmowanie inteligentnych urządzeń podczas ich nabywania lub wycofywania, otwiera grunt pod nieskończone kombinacje inteligentnej technologii. Oznacza to również, że ludzie mogą zainwestować tyle, lub mniej, ile chcą, w poprawę IQ ich domu.

Zalety inteligentnego domu

Podłączenie wszystkich urządzeń do smartfonu jest oczywistym plusem – oznacza to, że możesz uruchomić pralnię w pracy lub zaoszczędzić na rachunku za energię, optymalizując ogrzewanie tak, aby było włączone tylko w domu (i może 15 minut z każdej strony). Niektóre kraje nagradzają ludzi rabatami za korzystanie z energii elektrycznej poza godzinami szczytu, więc możesz uruchomić zmywarkę o godzinie 3:00 zamiast o 19, kiedy wszyscy inni zaczynają swoją.

Kolejną zaletą jest to, że ludzie mają większą świadomość tego, gdzie ich zasoby idą z większą ilością informacji o tym, co się używa. Większość inteligentnych systemów domowych jest wyposażona w technologię rejestrowania wykorzystania, dzięki czemu można łatwo zobaczyć wykorzystanie zasobów (a tym samym pieniądze).

Wniosek

Technologia inteligentnego domu ma być wartym miliardy dolarów do 2020 roku i stanowi najbardziej zaawansowany sektor Internetu rzeczy. Odwołanie jest jasne – więcej informacji, większa kontrola i większa automatyzacja domu pozwalają podejmować lepsze decyzje i optymalizować wykorzystanie ograniczonych zasobów.

To dobre dla planety i jest dobre dla twojego portfela. Jednak do czasu, gdy dziurawione luki w bezpieczeństwie zostaną przynajmniej częściowo odłączone, technologia inteligentnego domu wciąż musi pokonać wiele poważnych przeszkód, zanim osiągnie wszechobecność.